Ako zistíte, že ste pripravení na ďalší vzťah?

Každý rozchod nás na určitú domu vyvedie z miery. Nie sme schopní ísť do spoločnosti, máme nízke sebavedomie a vôbec nemáme chuť sa usmievať. Každý rozchod bolí, ale mali by sme sa poučiť a posunúť ďalej. Veď načo sa trápiť, keď už je všetko dávno stratené?

Ako zistíte, že ste pripravení na ďalší vzťah?
Ako zistíte, že ste pripravení na ďalší vzťah? (Foto: topky.singles)

Ak máte za sebou ťažký rozchod, určite by vás zaujímalo, kedy budete pripravení na ďalší vzťah.

Zmierení s minulosťou

Na randenie a na ďalší vzťah budete pripravení až vtedy, keď sa zmierite s minulosťou a prijmete fakt, že nie je to vaša vina, že vzťah, do ktorého ste investovali toľko úsilia a času, skončil. Akonáhle sa partneri rozídu, nikdy nehľadajte chybu len v jednom partnerovi. Obaja budovali vzťah. Obaja robili chyby. Nemôžete všetku vinu hádzať len na seba, pretože aj ten, s ktorým ste zdieľali spoločnú domácnosť a strávili ste s ním pekné chvíle, má v tom svoj podiel.
Ak sa zmierite s minulosťou a urobíte hrubú čiaru za vašim doterajším životom, ste pripravení na ďalší vzťah. Nikdy neviete, svojho potencionálneho partnera/ partnerku možno spoznáte cez zoznamku v Bratislave alebo cez vašich kamarátov.

Nespomínate bývalého partnera

Na ďalší vzťah ste pripravení aj vtedy, keď si už ani len nespomenie na bývalého partnera/ partnerku a užívate si prítomnosť. Myslením na minulosť a spomínaním bývalého partnera nič nezískate, práve naopak, škodíte svojej psychike. Keď prestanete myslieť na bývalého partnera a každého, koho stretnete, prestanete prirovnávať k predchádzajúcemu partnerovi, vtedy ste pripravení na ďalší vzťah.

Do randenia sa nevrhajte bezhlavo. Mohlo by vám to skôr uškodiť, ako pomôcť. Ak vám nejde o trvalý vzťah, ale chcete mať spoločnosť, vyskúšajte sex zoznamku Trenčín – to však iba v tom prípade, že v tomto meste alebo v jeho okolí bývate.

Ak vám ale nejde o sex a chcete mať pri sebe niekoho, s kým chcete stráviť zvyšok života, partnera si hľadajte inde. Nič však nesiľte.

Text:PR