Zefektívnite prácu v kancelárii nasledujúcimi spôsobmi

Manuálne pracujúci ľudia túžia pracovať v pokojnom kancelárskom prostredí a ľudia, ktorí dlhodobo pracujú v kancelárii, túžia po zmene a chcú pracovať manuálne. Všetci chceme väčšinou to, čo práve nemáme. Ak ale pracujete v kancelárii, netúžite po zmene zamestnania, ale chcete svoju prácu zefektívniť, vyskúšajte napríklad tieto spôsoby.

Zefektívnite prácu v kancelárii nasledujúcimi spôsobmi
Zefektívnite prácu v kancelárii nasledujúcimi spôsobmi (Foto: unsplash.com)

Pravidelné pauzy

Dlhodobé sedenie ľudskému organizmu neprospieva. Začínajú sa objavovať problémy s krčnou chrbticou a karpálnym tunelom.

Prácu v kancelárii zefektívnite paradoxne pravidelnými pauzami, ktoré môžete využiť na menšiu prechádzku po kancelárii alebo na rozhýbanie stuhnutého svalstva. Odborníci odporúčajú, aby sme si robili pauzy každých 15 minút. Predídeme tak mnohým zdravotným problémom, ktoré by nás na čas mohli vysadiť z pracovného kolobehu. Ak sa vám minie toner v tlačiarni a viete, že nadriadený uložil balík nových tonerov HP do skrine vo vedľajšej miestnosti, prejdite sa a choďte si pre tieto tonery. Aj takýto úplne obyčajný pohyb vám prospeje.

Nenechajte sa ničím rušiť a sústreďte sa len na prácu

Naučte sa ignorovať rušivé elementy a sústreďte sa len na svoju prácu, ktorú vám zamestnávateľ zadal. Ignorujte pípajúci mobil, prichádzajúce správy zo sociálnych sietí a snažte sa nevnímať rozhovor vašich kolegov. Vnímajte len a len prácu.

Uvidíte, že svoju prácu odvediete dobre a za oveľa rýchlejší čas. Potom vám ostatne aj čas na oddych, na rozhovor s kolegami.

Pýtajte si kvalitné pracovné nástroje

Zefektívniť prácu v kancelárii dokážete aj za pomoci modernejšej a hlavne rýchlejšej techniky. Ak vám zamestnávateľ kúpil lacné tonery do firemných tlačiarní, pričom vedel, že vynechávajú a pomerne rýchlo schnú, nemôže od vás očakávať rýchle tlačenie potrebných dokumentov. Vyžiadajte si kvalitnejšiu techniku na prácu. Máte na to plné právo.

Ak máte dobré skúsenosti s náplňami Canon, odporučte ich zamestnávateľovi. Možno váš tip ocení viac, ako by ste očakávali.

Text:PR