3 tipy na to, ako si stanovovať ciele do nového roka, aby ste ich dokázali splniť

Už je to takou tradíciou, že si vždy na začiatku roka stanovujeme ciele, ktoré chceme do Silvestra splniť. Potom sme motivovaní najbližší mesiac, pracujeme na sebe a sme na seba hrdí. Väčšinou ale príde zlom, kedy to na nás celé doľahne, vrátime sa do starých koľají a je po plnení stanovených cieľov. Ako si dávať ciele tak, aby sme ich dokázali splniť?

3 tipy na to, ako si stanovovať ciele do nového roka, aby ste ich dokázali splniť (Foto: pixabay.com)

Začnite malými krokmi

Nesnažte sa hneď na začiatok stanovovať presné ciele, ktoré ani neviete, ako by ste mali dosiahnuť. Ako príklad môžete určiť, že chcete byť zdraví. Ale v akom zmysle? Chcete sa vyhnúť nádche? Alebo sa chcete naučiť jesť zdravo? Alebo si vytvoriť zdravý vzťah ku svojmu telu? Napíšte si jeden všeobecnejší cieľ a potom čiastkové ciele, ktoré vás dostanú presne tam, kam by ste chceli.

Ak sa chystáte vymeniť zariadenie domácnosti, aj to môžete robiť krok po kroku. Všetko nájdete online a nakupovať môžete bezpečne z pohodlia domova. Nezabúdajte na stránky www.promokod.sk, kde nájdete zľavové kódy, zľavy, výpredaje, akcie a kupóny, vďaka ktorým môžete ušetriť aj desiatky percent pri každom online nákupe.

Upravuje si ciele podľa situácie a vašich pokrokov

Keď už máte ciele stanovené a začali ste na nich pracovať, tak to neznamená, že už ich počas celého roka nemôžete zmeniť, práve naopak. Tým, že ste sa vydali na určitú cestu, tak sa budú skúsenosťami meniť vaše názory na vybranú problematiku. Aj podľa vašich nových zistení môžete ciele pozmeniť a dosiahnuť ich jednoduchšie.

Berte to realisticky, no držte sa svojich snov

Stanovovanie cieľov je náročný proces a musíte to urobiť tak, aby vás motivovali, pri ich dosahovaní by ste mali mať dobrý pocit a celkovo by vás mali priviesť k tomu, čo ste si do budúcnosti vysnívali. Na jednej strane by ste sa mali držať pri zemi, no ak si viete na vybraný sen nájsť cestu, ktorá vás tam privedie, tak pre vás nemôže byť nič nemožné. 

Môže ísť o ciel, že si napríklad kúpite nový notebook, na ktorý ste si dlho šetrili. Nepodceňujte správny výber notebooku a pred kúpou získajte čo najviac informácii o aktuálnych modeloch. Na stránkach nákupnej poradne nájdete všetko čo by ste mali pred kúpou vedieť v článku ako vybrať notebook. Ak hľadáte konkrétne modely, v článku zároveň nájdete výber najlepších kúskov, aj výber konkrétnych modelov ako do kancelárie, tak pre hráčov či pre študentov.