Prestaňte s depiláciou intímnych častí!

Všetci chceme vyzerať dobre. Časťou tela, ktorá je viditeľná pre všetkých je hlava, preto sa starostlivosťou zameriavame najviac na ňu. Ale čo intímne partie?

Súčasný trend odstraňovania chĺpkov v ohanbí a intímnych partiách nás vedie k tomu, aby sme o seba dbali a nechovali „plyšové zvieratká“. Možno pre to, že je to súčasný trend alebo preto, že je to potom viac intímne pri chvíľkach spoločnej vášne. Je to však správne a hlavne pre naše intímne zdravie správnou voľbou?

Prestaňte s depiláciou intímnych častí!
Prestaňte s depiláciou intímnych častí! (Zdroj: unsplash.com)

Odporcovia depilácie intímnych partií považujú za najsilnejší argument vysvetlenie, že ochlpenie nás chráni pred škodlivými baktériami, tvorí prirodzenú bariéru pred vznikom infekcií vonkajších pohlavných orgánov. Odstránením chĺpkov dávame priestor baktériám a vnútorným infekciám. Nájsť zlatú strednú cestu je v tomto prípade ťažké, pretože zdravie je vecou na prvom mieste alebo by aspoň malo byť. Na druhej strane páčiť sa sebe samej, partnerovi, je už vecou druhou.

Aj keď oholenie je často viac vítané pri partnerskom spolužití, každá minca má však dve strany. Vystavujete sa tak vyššiemu riziku, že baktérie a nežiadúce zdravotné problémy spojene s intímnymi časťami tela vás „dostanú“ skôr, ako by ste povedali. Aj keď je to trendy a váš partner ma možno iný názor, zdravie a prevencia by mala byť na prvom mieste.