Ako zorganizovať perfektnú svadbu

Začínate plánovať svadbu, a vlastne ani neviete kde začať? Ak máte rodinu a priateľov po celom Slovensku, nájdite si lacné ubytovanie v Žiline, ideálne v hoteli, v ktorom sa dá usporiadať aj hostina. Vyskúšajte naše tipy a uvidíte, že také oslavy Žilina ešte nezažila.

Ako zorganizovať perfektnú svadbu
Ako zorganizovať perfektnú svadbu (Foto: unsplash.com)

Do roka a do dňa

Na svadbu je potrebné rezervovať si priestory, termín sobášu, vybrať lacné ubytovanie v Žiline, zabezpečiť výzdobu, fotografa, kozmetičku, kaderníčku a pod. Preto je ideálne začať s plánovaním asi rok vopred. Obľúbené miesta na svadbu môžu byť rezervované aj na viac ako rok vopred. V takýchto prípadoch preto netreba váhať a rezervovať si termín. Miesto a termín svadby je to prvé, čo by ste mali vyriešiť.

Rozpočet na svadbu

Dôležité je aj to, aby ste vedeli s akou sumou peňazí môžete počítať. Spravte si prieskum, aby ste mali jasnú predstavu o tom, koľko vás bude stáť prenájom priestoru, poplatky na matrike, catering, výzdoba, svadobné oznámenia, šaty, obrúčky, kvety a výzdoba, fotograf, hudba alebo DJ a pod.

Samozrejme si treba zvážiť aj to, či chcete veľkú svadbu so všetkými priateľmi a známymi, alebo iba malú oslavu s najbližšími. Nezabudnuteľná svadba sa dá zorganizovať aj so skromným rozpočtom a viacero vecí si môžete pripraviť samy.

Využiť agentúru alebo nie?

Výhodou agentúry je, že vás môže výrazne odbremeniť a prakticky zorganizovať celú svadbu. Samozrejme využitie takýchto služieb môže byť nad možnosti vášho rozpočtu. Ak ale plánujete veľkú svadbu je dobré zvážiť, či si nenájdete svadobného koordinátora, aby vám to celé neprerástlo cez hlavu.

Druhou možnosťou je, že si všetko zorganizujete a zabezpečíte samy. Rodina a priatelia vám môžu výrazne pomôcť a prísť s kreatívnymi nápadmi alebo prekvapeniami. Ak zapojíte aj svojich kamarátov uvidíte, že také veľké oslavy Žilina nepamätá.

Text:PR