Výber spodnej bielizne – stavte na kvalitný materiál a správny strih

Aj keď vám spodná bielizeň nie je spod oblečenia vidieť, tak tvorí najdôležitejšiu časť vášho šatníka. Mali by ste sa v nej cítiť čo najpohodlnejšie a zároveň by mali podtrhnúť vzhľad oblečenia. Ako správne vyberať spodnú bielizeň a na čo by ste si mali dať pozor?

Výber spodnej bielizne – stavte na kvalitný materiál a správny strih (Foto: unsplash.com)

Meranie

Aby ste si kúpili spodnú bielizeň presne na mieru, tak by ste sa mali najprv pomerať. V prípadne nohavičiek je dôležitý obvod pásu a bokov. Pre kúpu podprsenky je dôležitý obvod hrudníka. Pri akomkoľvek meraní nesťahujte žiadnu časť tela, ale úplne sa uvoľnite. Vďaka tomu nameriate správnu veľkosť a v bielizni sa budete cítiť oveľa pohodlnejšie počas celého dňa.

Strih

Podprseniek je veľmi veľa typov. Prvá je konvertibilná podprsenka, ktorá je jednoduchá a všestranná. Ramienka sa dajú prispôsobiť a dobre drží. Demi podprsenka zakrýva polovicu pŕs a má lodičkový strih, takže sa hodí aj do výstrihu.

Push-up podprsenka sa hodí pre ženy, ktoré majú menšie prsia a chcú ich zvýrazniť. Nevýhodou je nepohodlnosť. Plná podprsenka sa hodí pre väčšie prsia. Strihy ako bandeau alebo športové podprsenky nepridávajú prsiam podporu, ale sú určené na šport alebo na zahalenie v prípade priesvitných topov. 

Základné strihy nohavičiek sú klasický, bedrový, tangá, brazílsky a francúzsky typ. Špeciálne sú nohavičky, ktoré pripomínajú šortky (napríklad pod krátke šaty) a s vysokým pásom (pod úzke oblečenie). Základom je kvalitný materiál – ideálne bavlna. V prípade sťahovacej bielizne to môžu byť aj zmesi bavlny a elastanu.