Ako zvládnuť sviatky doma počas lockdownu

Aj keď to možno viacerí z nás nečakali, tak tu máme aj tento rok Vianoce s obmedzeniami. A aj keby obmedzenia neboli, každý z nás chce svoju rodinu chrániť. Okrem toho, že sú Vianoce sviatky pokoja, tak je to aj čas, keď sme celá rodina spolu doma. Preto si to treba užiť, aj keď s obmedzeniami. Ako zvládnuť sviatky doma počas lockdownu?

Ako zvládnuť sviatky doma počas lockdownu (Foto: unsplash.com)

Užívajte si to, čo máte

Vianoce v karanténe alebo lockdowne sa môžu pre mnohých zdať ako katastrofa. Veď predsa nemôžete nikam chodiť, s nikým sa stretávať a nemôžete sa navštevovať s rodinou. No netreba to hneď brať negatívne. Užívajte si Vianoce tak, ako prebiehajú. To, že máte od práce aj ľudí z okolia pokoj by ste mali využiť na relaxáciu, čas pre seba a pre svoju najbližšiu rodinu. Čítajte knihy, užívajte si dlhé kúpele, zahrajte si spoločenské hry.

Buďte aktívni

Udržiavajte svoju myseľ aj telo zamestnané. Nie je nič lepšie, ako keď si aj počas sviatkov doprajete dostatok pohybu. Ak ste v karanténe a nemôžete ísť vonku, zacvičte si doma na podložke. V prípade, že máte v blízkosti prírodu, tak sa vydajte na dlhšiu prechádzku. Vyvetráte si tak hlavu a krásne počasie okolo vám zdvihne náladu.

Udržiavajte kontakt

Aj keď máme byť zavretí doma, stále môžete udržiavať kontakt s okolím – so svojimi priateľmi a rodinou. Vďaka dnešným technologickým vymoženostiam to nie je žiadny problém. Pokojne si môžete spraviť priateľský večierok. Zavoláte si v spoločnom chate, pripravíte si rôzne dobroty a užijete si vianočnú náladu. Rovnako to môže byť aj s vašimi rodičmi, ak už nežijete v jednej domácnosti. Zavolajte si, rozbaľte si spolu darčeky a rozprávajte sa.