Inteligentné technológie k životu patria

Aký je váš vzťah k technickým hračkám? Stačí vám mobil, a tým sa to aj končí? Naučme sa užívať vymoženosti doby a zistíme, že inteligentné technológie tu nie sú na to, aby nám život zničili, ale ho skôr uľahčili.

Inteligentné technológie k životu patria
Inteligentné technológie k životu patria (zdroj: komerčný článok)

Keď nás smart zariadenia rozmaznávajú

Zvyknúť si na dobré nie je ťažké. So všetkým novým najprv prichádzajú pochybnosti, avšak smart technológie si už vyskúšali mnohí, tak prečo sa nezaradiť do davu spokojných užívateľov? Inteligentné zariadenia majú zastúpenie v akejkoľvek oblasti života. Využívajú ich firmy, ale tiež domácnosti. Okrem komfortu, ktorý je spojený s tým, že sú ovládané na diaľku prostredníctvom riadiacej jednotky a pripojenia na wi-fi, získavame zároveň kontrolu nad spotrebičmi, spotrebou energií a výnimočný pocit bezpečnosti, či ide o monitorovanie pohybu, dymu alebo dverí či okien. Nastavte si elektroniku v domácnosti podľa vašich preferencií, šikovná aplikácia vám umožní jediným kliknutím zadávať príkazy či si nastaviť režim scén. Od momentu, čo ich dostanete pod kontrolu, už doslova nemusíte ani palcom pohnúť. Technika si začne žiť svojím vlastným životom a vy sa odbremeníte od množstva povinností, či ide o zamykanie, zapínanie a vypínanie spotrebičov, alebo zaťahovanie žalúzií.

Prečo využiť inteligentné zariadenia v zamestnaní

Vlastníte firmu a radi by ste mali prehľad o tom, čo sa v nej deje, aj keď nie ste fyzicky prítomní? Smart technológie vám umožnia sledovať, kedy vaši zamestnanci chodia do práce, kedy priestory opúšťajú, čím ľahko skontrolujete ich dochádzku. Ak šikovné senzory a detektory v čase vašej neprítomnosti zaznamenajú nezvyčajný jav, ihneď vám pošlú oznámenie na telefón. Ochrániť firemný majetok nikdy nebolo ľahšie. Ovládajte na diaľku vstupné brány, využívajte videovrátnikov, detektory dymu, automatické zavlažovanie trávnika, osvetlenie i jednotlivé elektrické spotrebiče. Inteligentné zásuvky hocičo spustia aj vypnú, len stačí zadať pokyn vo vašom smartfóne. Ak sme sa zžili s našimi mobilmi a využívame ich už prakticky ako osobné počítače, prečo ich nezneužiť aj ako diaľkové ovládače inteligentných domácností? Je to luxus, ktorý je v dnešnej dobe dostupný pre každého, a nie je treba robiť žiadne stavebné zásahy do nehnuteľnosti. Nechajte sa rozmaznať aj vy!

Komerčný článok