Chcete predchádzať vráskam? Pomôže vám k tomu aj správna poloha pri spánku!

To, že nedostatok kvalitného spánku môže viesť k mnohým problémom, či už krátkodobým, v podobe nedostatku energie alebo zlej nálady a zhoršenej koncentrácie, ale aj dlhodobým. Čo je teda potrebné pre zdravý spánok? A aký môže mať vplyv na našu krásu?

Chcete predchádzať vráskam? Pomôže vám k tomu aj správna poloha pri spánku!
(zdroj: unsplash.com)

Na bruchu je to najhoršie

Možno ste nevedeli, že pri spánku záleží aj na tom, v akej polohe spíte. Niektoré polohy pri spánku sa dokonca môžu spájať so vznikom rôznych problémov, napríklad môžu spôsobovať spánkové vrásky. Zlá poloha pri spaní môže stáť aj za vašimi bolesťami chrbta. Niektoré polohy zasa zvyšujú riziko chrápania. Ak napríklad spíte často na bruchu, táto poloha je považovaná za najmenej vhodnú v ktoromkoľvek smere. Za benefit pri spaní na bruchu možno považovať maximálne fakt, že sa trochu obmedzí chrápanie. Takýmto spánkom si však koledujeme o nepríjemné bolesti chrbta, pretože sa vyvíja veľký tlak hlavne na krčnú chrbticu. Spanie na bruchu neprospieva ani nášmu vzhľadu – tlak totiž pôsobí aj na pokožku na tvári a vytváranie vrások. Pokožka tiež nemá dostatočný prísun vzduchu. Problémom môže byť niekedy aj spomínaný vzduch – ak spíte v miestnosti s príliš suchým vzduchom, čo je väčšinou problém zimného obdobia, mali by ste ho zvlhčovať napríklad zvlhčovačom vzduchu. Na tento spotrebič, alebo akýkoľvek iný, ktorý do domácnosti práve potrebujete, pokojne využite Planeo zľavový kupón.

Ak čakáte bábätko, najlepšie je spať na boku

Namiesto spánku na bruchu by ste si mali vybrať polohu na boku. Tá sčasti eliminuje problémy s boľavým chrbtom, ale zasa môže spôsobiť problém s bedrovým alebo ramenným kĺbom, preto sa odporúča striedať ľavú a pravú stranu. Aj takýto spánok zmierňuje chrápanie a je vhodnou voľbou napríklad aj pre tehotné ženy, keďže spánok s väčším bruškom môže byť v iných polohách veľmi nepohodlný. Spánok na boku však tiež nepatrí medzi spánkové polohy na prevenciu vrások a opuchov na tvári. Časť tváre je totiž tlačená počas spánku do vankúša, čo podnecuje vznik vrások a zvýraznenie asymetrií v tvári. Pri tejto polohe trpí tiež vaše poprsie a takýto spánok prispieva k ich poklesu. Hľadáte kvalitné a pekné obliečky na vankúš? Aj materiál, z ktorého sú vyrobené, totiž prispieva ku kvalite vašej pleti v spánku. Vyskúšajte napríklad AliExpress kupóny, ktoré odporúčame, a kúpte si všetko, čo vám aktuálne v domácnosti chýba.

Najzdravšia spánková poloha

Podtyp spánkovej polohy na boku je spanie v klbku. Táto poloha na ľavom alebo pravom boku, keď máte nohy skrčené smerom k hrudi, sa často nazýva aj embryonálna. Výhody spánku na boku v klbku sú podobné ako pri spánku na boku, takže sa hlavne eliminuje chrápanie. V tejto polohe je však obmedzované dokonca aj naše dýchanie a vhodná nie je ani z hľadiska vplyvu na zovňajšok. Tiež pri nej vznikajú vrásky a prehlbujú sa asymetrie a môžu sa povoľovať a klesať aj prsné svaly. Správnu polohu sme si nechali až na koniec. Poloha na chrbte je totiž označovaná ako najzdravšia spánková poloha. Nie je síce vhodná pre tých, ktorých trápi chrápanie, ale hodí sa pre našu chrbticu a môže pomôcť aj tým, ktorých v noci trápi pálenie záhy. Ak spíme pravidelne na chrbte a netlačíme tvár do vankúša, minimalizuje sa aj tvorba nových vrások a tiež to prospieva poprsiu. V prípade, že máte so spánkovými vráskami výrazný problém, skúste aj vankúše proti spánkovým vráskam. Tie a všetko, čo k zdravému spánku potrebujete, ako dobrý matrac, posteľnú bielizeň a iné si môžete výhodne kúpiť vďaka našim zľavám a kupónom