Chystáte detskú párty? Tu sú tipy a triky, ako na to!

Detské oslavy sú dnes veľmi trendy. Stres spôsobujú hlavne dospelým – deti totiž vedia byť vyberavé, chcú väčšinou to, čo majú ich spolužiaci a niekedy majú prehnané nároky. Ako teda ušetriť svoju peňaženku, ale zároveň splniť tajné detské sny k ich spokojnosti?

Chystáte detskú párty? Tu sú tipy a triky, ako na to!
(zdroj: unsplash.com)

Doma alebo v parku?

Veľa rodičov má problém predovšetkým s priestorom, kde takú oslavu uskutočniť. Ak je pekné počasie, môžete jednoducho usporiadať piknik v parku alebo na detskom ihrisku. Pokojne požiadajte o pomoc aj rodičov ostatných detí, aby im zbalili vlastné jedlo.

Výhodou oslavy v parku alebo na ihrisku je, že máte o program postarané – ak napríklad zbalíte aj loptu alebo lietajúci tanier, o zábavu bude na pár hodín postarané. Nezabudnite ani na deky, nápoje, plastové alebo papierové poháre a taniere.

Oslavu môžete, samozrejme, realizovať aj doma. Potrebovať budete hlavne dostatok priestoru, čo sa týka jedla, deťom postačia aj jednoduché jednohubky, torta a niečo na pitie. Do jeho prípravy môžete zapojiť aj deti – neodporúčame ich vziať do kuchyne na dlho, ale pokojne si môžu ozdobiť vlastný koláč, ku ktorému upečiete korpus a zvyšok už necháte na deti.

Prespávačka s kamošmi

Programom na detskej oslave môže pokojne byť aj vyrábanie dekorácií, ktoré rozvešiate po priestore. Maľovanie a strihanie deti zamestná a opäť aj niečo ušetríte.

Dobrým nápadom v prípade oslavy pre staršie deti môže byť aj prespávačka. Upevnia pri nej svoje priateľstvá a zabavia sa. Stačí im večer pustiť film, prípadne si zahrať nejakú stolovú hru a nechať ich do rána chichotať sa a rozprávať.

Klasikou sa už stali kostýmové párty. Niečo na spôsob karnevalu deti milujú – ak navyše pridáte aj cenu o najlepšiu masku, vyburcujete ich detskú žiadostivosť a chuť vyhrávať.

Aj hľadanie pokladov je pre deti veľmi atraktívnou činnosťou a ak ste kreatívny typ človeka, ukryte nejaký u vás na záhrade, prípadne v lese či parku. Zlatý poklad môže byť obyčajný kamienok postriekaný zlatým sprejom alebo pomaľovaný zlatou farbou.

Nafukovací hrad, bazén aj šmykľavka

Kto by nechcel ísť na bazénovú párty? Ak nepatríte k hŕstke vyvolených, ktorí majú bazén doma, môžete zájsť na krytú plaváreň. Ak by bolo detí na oslave viac, požiadajte o pomoc aj ich rodičov, aby vám pomohli ustrážiť ich.

Na záhrade alebo v byte či dome môžete urobiť domáce kino aj bez prespávačky. Deti usaďte, nachystajte im dobroty a maratón filmových ozprávok sa môže začať. Skúste si zistiť, čo práve letí v ich vekovej kategórii a stiahnite práve tie filmy.

Prenajať si môžete aj rôzne nafukovacie atrakcie. Existujú firmy, ktoré ponúkajú skákacie hrady, vodné šmykľavky, bojové arény a ešte omnoho viac. Všetko vám prídu zložiť a deti sa na atrakciách poriadne vybláznia.

Nezabudnite ani ne detské koktejly, deti predsa milujú všetko, čo môžu mať také, ako dospelí. Doprajte im to potešenie slamkou pomaly popíjať lahodný nápoj z vysokého pohára ozdobeného ovocím. Zmiešajte napríklad viaceré druhy džúsov, pridajte sódu, kúsky ovocia a v lete ľad. Pozrite si aj naše tipy na recepty na miešané drinky pre dospelých, alebo si rovno pripravte Mojito drink.