Poraďte si s vysokým krvným tlakom – tieto potraviny vám pomôžu!

Bojujete s vysokým tlakom? Nemusíte patriť len do skupiny starších ľudí, no s týmto problémom bojuje už aj mladšia generácia. Vysoký tlak sa nemusí nijako prejavovať a môžete ním trpieť roky. Aj preto sa nazýva tichý zabijak. Ktoré potraviny dokážu znižovať krvný tlak?

Poraďte si s vysokým krvným tlakom – tieto potraviny vám pomôžu! (Foto: unsplash.com)

Listová zelenina

V prípade vysokého krvného tlaku by vo vašom jedálničku nemali chýbať rukola, kel, špenát či rímsky šalát. Práve tieto potraviny obsahujú draslík a pomáhajú obličkám zbaviť sa sodíka z moču. Vyhýbajte sa konzrevovanej zelenine, lepším riešením je mrazená listová zelenina. Zachová si svoje vitamíny a máte ju kedykoľvek poruke.

Cibuľa a cesnak

Cibuľa je bežnou súčasťou nášho jedálnička, no o jej skvelej schopnosti znižovať krvný tlak. Znižujú aj obsah tuku v krvi a rozpúšťa krvné zrazeniny. Ak máte nábeh na srdcový infarkt, zvýšte príjem cibule. Rovnako funguje aj cesnak a ľudia ho na tieto účely používali už v starovekom Grécku. Pozor by si mali dať ľudia, ktorí majú citlivý žalúdok.

Jablká

V našej kuchyni je to bežné ovocie, ktoré je často podceňované. No vďaka jeho širokému spektru vitamínov a minerálov má všestranné účinky. Dôležitá je aj jablčná vláknina, ktorá pozitívne vplýva na trávenie. Samozrejmosťou je aj pozitívny vplyv pri problémoch s vysokým krvným tlakom. 

Ak už siahate po výživových doplnkoch, nezabúdajte na zľavy pri nákupe online, napríklad obľúbené zľavové kódy DrMax, ale aj mnohé ďalšie.