Viete sa správne starať o svoj chrup?

Bolesť zubov je neopísateľná a viacerí z vás, ktorí už zažili nepríjemnú bodavú bolesť, ktorá neustupuje ani po užití lieku proti bolesti, viete, že vtedy sa nedá vnímať nič iné, len bolesť zubov.

Správna starostlivosť o zuby ale dokáže zabrániť znehodnoteniu chrupu. Viete ale ako sa správne starať o svoj chrup?

Foto – ilustračné (zdroj: unsplash.com)

Čistenie medzizubného priestoru

Nezáleží na tom, či chodíte k zubárovi do Žiliny, Trenčína, či Gelnice, každý zubár vás upozorní na čistenie medzizubného priestoru. Práve v týchto častiach ústnej dutiny sa zachytávajú zvyšky potravín a pod pôsobením baktérií, ktoré máme v ústach, sa zvyšky rozkladajú a ohrozujú ďasná. Zápal ďasien býva spôsobený práve kvôli rozkladajúcim sa zvyškom potravín a nedostatočnej hygiene.

Čistite si medzizubný priestor. Odporúčame používať medzizubné kefky, ktoré môžete nosiť vždy so sebou, ale aj zubné nite, ktoré vám taktiež pomôžu odstrániť zvyšky potravín a zabrániť tak ich rozkladu v medzizubnom priestore.

Čistenie jazyka

Pri starostlivosti o svoj chrup nezabúdajte ani na čistenie jazyka. Aj na ploche jazyka sa nachádzajú baktérie, ktoré majú vplyv na vaše zuby. Čistite si jazyk zubnou kefkou a zabránite tak znehodnoteniu zubov.

Dentálna hygiena a preventívne prehliadky

Ak sa chcete správne starať o svoje zuby, či už o kvalitné umelé zuby, alebo o svoje vlastné, odporúčame vám pravidelne chodiť na dentálnu hygienu a na preventívne prehliadky. Práve tieto návštevy vám pomôžu odhaliť začínajúci kaz a zároveň zabránite usádzaniu zubného kameňa na zuby. Na dentálnej hygiene sa zameriavajú najmä na odstraňovanie zubného kameňa, ktorý zhoršuje kvalitu zubov.

Chráňte si svoje zuby a používajte kvalitnú zubnú pastu, ktorá neškodí zubom a zároveň vám zabezpečí svieži dych. Uprednostňujte bio zubné pasty.

Text: PR