Tipy pre dokonalé a pohodlné vonkajšie aj vnútorné tienenie

Práve teraz, keď sa slnečné lúče začínajú hlásiť o slovo, je vhodný čas na to, vybaviť si svoj interiér aj exteriér spôsobom vhodného tienenia. Napriek tomu, že sa vplyvom slnečného žiarenia v našom tele produkuje väčšie množstvo potrebného a zdravého vitamínu D, niekedy sa pred pálivými lúčmi potrebujeme aj skryť.

Tipy pre dokonalé a pohodlné vonkajšie aj vnútorné tienenie
Tipy pre dokonalé a pohodlné vonkajšie aj vnútorné tienenie (Foto: unsplash.com)

Na tento účel veľmi dobre slúžia moderné spôsoby exteriérového aj interiérového tienenia, ktoré si môžete teraz spolu s nami vybrať a pripraviť sa tak na leto v plnom prúde.

Interiérové žalúzie

Krása závesov a ich účel si dnes získavajú svojich priaznivcov znova, ale práve žalúzie, ktoré ich nahradili, sa tešia oveľa väčšiemu záujmu. Prečo? Sú jednoduché na inštaláciu aj ovládanie a udržuje sa vďaka nim v okolí okien a na veľkých parapetách lepší poriadok.

Ich výhodou je aj to, že dokážu v okolí okna vytvoriť aj určitú bariéru a izolačnú vrstvu, ktorá k vám nevpustí do interiéru veľa tepla alebo chladu v zime. Ponuka vhodných žalúzií je naozaj široká, takže je len na vás, aby ste si práve teraz premerali všetky okná a rýchlo ich týmto spôsobom tienenia renovovali.

Moderná markíza

Pobyt na čerstvom vzduchu je pre človeka prospešný z niekoľkých dôvodov. Okrem zdravotných prínosov je to aj pohodlie, ktoré pri posedení na balkóne alebo terase v blízkosti domu pociťujeme. Aj tu sa ale občas potrebujete chrániť pred silnými slnečnými lúčmi alebo dažďom.

Tu vám zas dobre poslúžia špeciálne markízy. Na ich inštaláciu si ale prizvite odborníkov, pretože musia byť upevnené presne a pevne.

Opäť si ale nezabudnite všetko premerať a zvážiť aj finančnú stránku. V každom prípade je to dobrá investícia, ktorú oceníte nie jednu sezónu.

Text:PR