Neviete, ako zabaviť vaše deti? Vyberte im správne hračky

Ocitli ste sa v izolácii s celou rodinou a zrazu neviete, čo máte robiť? Je to ideálny čas na spoločnú komunikáciu, ale ani tá vás pred nudou a stereotypom nezachráni. Nehovoriac o tom, ak musíte svoje dni tráviť v interiéri aj s malými deťmi.

Neviete, ako zabaviť vaše deti? Vyberte im správne hračky
Neviete, ako zabaviť vaše deti? Vyberte im správne hračky (Foto: unsplash.com)

Veľmi dobrým riešení, ako svoje deti zabaviť a vyplniť im každý jeden deň, je zaobstarať im vhodné hračky na diaľkové ovládanie.

Medzi rôznymi hračkami pre deti a ich veľkou ponukou sa môžete ale ľahko stratiť. Zároveň by detská hračka nemala len potešiť, ale byť aj zaujímavá, mala by byť vhodná s ohľadom na vek, bezpečná a spĺňať veľa ďalších štandardov a noriem. My vám preto s výberom trochu pomôžeme.

Pravidlá pre výber detských hračiek

Keď vyberáte deťom nové auto na diaľkové ovládanie alebo inú hračku, pozrite sa na ňu a prečítajte si všetko, čo je napísané na jej obale. Je dôležité venovať pozornosť každému detailu, z ktorých tie najdôležitejšie sú:

Materiál

Hračka musí byť vyrobená z bezpečných materiálov. Nekupujte hračky vyrobené z prírodnej kožušiny a kôry, okrem toho sa kožené hračky neodporúčajú deťom mladším ako 3 roky.

Pri výbere plyšových hračiek je potrebné pamätať zas na to, že by mali byť pevné a dobre prešité, pretože sa môžu ľahko roztrhať a drobné časti dostať tam, kde by narobili veľkú škodu.

Baktérie hromadiace sa v mäkkých hračkách sa môžu stať zdrojom infekcií, takže to nie je najlepšia voľba pre najmenšie deti a deti, ktoré sú náchylné na alergie.

Forma

Hračka by mala byť bez ostrých vyčnievajúcich častí a ostrých rohov, ktoré by mohli dieťaťu ublížiť.

Farba by mala byť čo najprirodzenejšia

Pri výbere hračky je potrebné pamätať aj na to, že až do 4 mesiacov deti s najväčšou pravdepodobnosťou začínajú vnímať žlté, potom oranžové a červené odtiene a do 6 mesiacov začínajú vidieť a vnímať všetky ostatné farby dúhy.

Spolu s ostatnými faktormi je to základ, na ktorý by ste pri výbere vhodnej hračky nemali nikdy zabudnúť. Potom bude vaše dieťa spokojné a jeho vývoj pôjde tým správnym smerom.

Text:PR