Ako si vyrobiť obal na mobil z tavného lepidla

Tiež vyhadzujete peniaze za kryty na mobil? Chceli by ste si vyrobiť svoj vlastný jednoducho a za pár drobných? Ak áno tento návod je pre vás! Všetko popisujeme krok za krokom a máme aj rovno videonávod, ako na to, stačí pozorne sledovať.

Ako si vyrobiť obal na mobil z tavného lepidla
Ako si vyrobiť obal na mobil z tavného lepidla (Zdroj: youtube.com)

Čo budete potrebovať?

Papier na pečenie, nožnice, lepiacu pásku, tavnú pištoľ, farbu v spreji.

Postup ako na to

Vystrihnete dostatočný kus papiera na pečenie a telefón ním obalíte a upevníte lepiacou páskou. Takto telefón chránime pred teplom, takže je potrebné ho poriadne zabaliť. Dajte si zahriať tavnú pištol, pripravte ďalší kus papiera na pečenie, na ktorom budete pracovať. Tavnou pištoľou začneme nanášať lepidlo, je potrebné vynechať miesto na bočné tlačítka, na nabíjačku, foťák a mikrofón. Lepidlo nanášame po obvode telefónu. Potom začneme nanášať lepidlo v ľubovoľných tvaroch na zadnú stranu telefónu.

Keď je zadná strana hotová, položíme mobil a oblepíme obvod telefónu, vznikne základ pre prednú stranu. Po zaschnutí lepidla ostré a nerovnomerné strany obrúsime jemným brúsnym papierom. Prednú stranu doplníme lepidlom, aby mobil nevypadával a necháme uschnúť. Po zaschnutí lepidla dáme papier na pečenie dole spolu s krytom. Papier odstráňte.

VIDEONÁVOD: Ako si vyrobiť obal na mobil z tavného lepidla

Pre zlepšenie vzhľadu vezmite farbu v spreji a celé puzdro postriekajte ľubovoľnou farbou. Výsledný kryt je zaujímavý a originálny. Ak ho nalakujete, bude trvácnejší a poslúži vám podstatne dlhšie, to taktiež odporúčame.