Ako si vyrobiť originálny obal na slúchadlá

Vyrobte si jednoduchý a praktický obal na slúchadlá. Už sa Vám nebudú ponevierať po kabelke alebo vaku a prepletať sa s ostatnými vecami. Budú vždy úhľadne uložené vo vašom vlastnom obale. Okrem toho, tento praktický obal môžete využiť aj ako malú peňaženku alebo na kľúče.

Ako si vyrobiť originálny obal na slúchadlá
Ako si vyrobiť originálny obal na slúchadlá (Zdroj: YouTube.com)

Čo budete potrebovať?

Fixku, látku na vrchnú a spodnú časť, ronar (prižehľovacia netkaná textília) orezávač na látku alebo nožnice, žehličku, šijací stroj, špendlíky, zips a veľkú lepiacu pásku.

Postup ako na originálny obal na slúchadlá

Začneme tým, že na látku obkreslíme fixkou pásku 2 cm od okraju pásky, vystrihneme 2 ks vrchnej látky, 2 ks vnútornej látky a 2 ks ronaru. Zips si odstrihneme na priemer látky, plus 2 cm rezerva na každej strane. Prestrihneme na polovicu jednu vrchnú, spodnú látku a jeden ronar.

Každú látku vyžehlíme, vrchné látky nažehlíme na ronar. Hotové látky obstriháme, tak aby nič nevyčnievalo, na polkruhy vrchných látok našijeme zips. Našijeme spodnú látku, keď je to hotové prešijeme kruhovitú látku s ronarom a spodnou látkou, ak chcete, môžete si našiť v tomto kroku aj pútko. Obe ušité látky preložíme lícom a prešijeme. Pozor bežec zipsu posuňte nižšie, aby ste zips neprešili. Po zošití látok obstriháme vyčnievajúce časti látky.

VIDEONÁVOD: Ako si vyrobiť originálny obal na slúchadlá

Nakoniec otvoríme zips a látku prevlečieme na rub a to je všetko. Máme hotový náš vlastný originálny a štýlový obal na slúchadlá. Tento obal môžete využiť aj ako malú peňaženku alebo na kľúče.