6 zaujímavostí a faktov o móde a nakupovaní

Zaujímavosťou je už aj jeden zo štýlov obliekania. Priaznivci obliekania v štýle vintage (staršia móda zladená so súčasnými doplnkami), je určená pre vekovú kategóriu 20 až 100 rokov. Iné štýly sa pritom zameriavajú vždy len na určité vymedzené vekové kategórie.

6 číselných zaujímavostí a faktov o móde a nakupovaní
6 zaujímavostí a faktov o móde a nakupovaní (Zdroj: unsplash.com)

Najstarší pár obuvi boli sandále približne 7 000 rokov pred Kristom. Antropológovia skúmali kosti prvých ľudí a zistili, že ľudia nosili dobovú obuv 40 000 rokov pred naším letopočtom. Rozdiel medzi dvomi po sebe konfekčnými veľkosťami je približne od 10 do 15 centimetrov v páse. Väčšina ženského oblečenia je navrhovaná a určená pre ženy vysoké 165 až 170 centimetrov.

Jedna Priadka morušová vyprodukuje 600 až 900 metrov vláken hodvábu. Potrebujeme 4 až 8 motýľov priadky morušovej, aby z naspriadaných vlákien mohol vzniknúť nositeľný kúsok oblečenia. Viac ako 30 000 húseníc vyprodukuje 12 kilogramov hodvábu. Promo video módnej značky, ktoré má na starosti spoločnosť Hoopla, má okolo 10 minút počas svetovej prehliadky súčasných kúskov oblečenia módnej prehliadky Fashion Week.

Čo sa týka Slovenska a nakupovania, naši obchdníci sa zhodujú, že u našinca vyhráva cena. Slováci milujú zľavy, akcie a výpredaje. Ak môžu ušetriť pri nákupe, ochotne to využívajú. Medzi obľúbené spôsoby, ako ušetriť pri nákupe cez internet patria aj zľavové kupóny. Tie sú na stiahnutie zdarma a často platia na celý nákup, aj na už inak zľavnený sortiment alebo tovar vo výpredaji. Ušetriť tak môžete hneď dvakrát a to aj desiatky eur pri každom nákupe cez internet. Na KuponyZdarma.sk pravidelne nájdete zľavové kódy Hej.sk, Notino.sk, Okay.sk, TPD.sk a do stoviek ďalších obľúbených obchodov, tak schválne pozrite.