Dajte pozor na pneumatiky, na ktorých jazdíte

Do práce, za rodinou, na nákupy, na rodinnú dovolenku… V nekonečnom kolobehu si ani neuvedomíme, že auto nestačí len pravidelne umývať a dopĺňať doň palivo, ale takisto mu treba skontrolovať „topánočky“. Kedy naposledy ste si overili, či sú vaše pneumatiky v poriadku?

Dajte pozor na pneumatiky, na ktorých jazdíte
Dajte pozor na pneumatiky, na ktorých jazdíte (zdroj: komerčný článok)

Výmena letných pneumatík

Keď je leto v plnom prúde, málokomu napadne robiť nejaké činnosti navyše. Na zozname toho máme plno a treba toho stihnúť čo najviac. Pozor však, aby sa vám tento šialený kolobeh nejako nepomstil. Tak ako myslíme na svoje zdravie, dopujeme sa vitamínmi a absolvujeme preventívne prehliadky u lekárov či wellness procedúry, aby sme zregenerovali telo a ducha, si aj naše vozidlá z času na čas zaslúžia dávku pozornosti. Nielen keď ide do tuhého, pretože sa blíži pravidelná kontrola technického stavu. Brzdy síce môže mať auto v poriadku, no čo jeho pneumatiky? Práve od nich závisí bezpečnosť jazdy, jej hlučnosť či spotreba paliva. Len čo ich dezén vykazuje známky opotrebovania, letné pneumatiky treba okamžite vymeniť za nové. Nájdite si v kolobehu dní pár minút na overenie kvality svojich pneumatík. Jednak sa upokojíte tým, že ste pre bezpečnosť jazdy spravili všetko, a jednak sa vyhnete pokute. Stav vašich pneumatík skontrolujú aj v prípade, že zaviníte dopravnú nehodu.

Spoľahnite sa na overených predajcov pneumatík

Kde nakupujete pneumatiky vy? V kamenných predajniach, v servisoch či na internete? Len čo sa naskytne potreba vymeniť letné pneumatiky za nové, máte dve možnosti. Alebo si kúpite značku a model, s ktorými ste už roky spokojní, alebo vyskúšate niečo nové, veď o štyri roky pneumatiky tak či onak opäť vymeníte, lebo budú opotrebované. Pri výbere kvalitných pneumatík vám dokážu pomôcť aj predajcovia v e-shopoch. Hodnoteniami zákazníkov, osobnou konzultáciou alebo odkazmi na nezávislé testy pneumatík. Spoľahnúť sa však môžete aj na renomé značky. Pneumatiky zvučného mena zaiste spravia i z obyčajnej cesty do práce výnimočný zážitok. Ak si letné pneumatiky po sezóne správne zazimujete, na jar si vás počkajú v plnej paráde, pripravené ísť s vami, kam vás túlavé topánky zavedú…

Komerčný článok