Kvalitu cestovania v aute ovplyvňujú kvalitné pneumatiky

Všetci dobre vieme, že kvalitu jazdy v aute ovplyvňuje veľa ukazovateľov. Nízka hlučnosť motora, čistý interiér, v lete fungujúca klíma či pohodlné sedačky. Ale toto všetko by nám nebolo k ničomu, ak by sme cítili každý kamienok na ceste, prežívali každú ostrejšiu zákrutu a pred každou prekážkou sme museli brzdiť oveľa skôr, ako je v skutočnosti potrebné. Za týmto všetkým teda stojí nielen technický stav nášho vozidla, ale v neposlednom rade kvalitné pneumatiky.

Kvalitu cestovania v aute ovplyvňujú kvalitné pneumatiky
Kvalitu cestovania v aute ovplyvňujú kvalitné pneumatiky (Foto: PR)

Kam teda ísť za kvalitnými a lacnými pneumatikami?

Každý priemerný vodič vie, že od správnych pneumatík závisí nielen komfort jazdy v aute, jeho spotreba, ale hlavne jej bezpečnosť. Na niektorých veciach sa teda šetriť nevypláca! Ak však chceme nášmu tátošovi dopriať naozaj kvalitné obutie, budeme si pravdepodobne siahnuť trochu hlbšie do vrecka. Ale čo ak predsa existuje možnosť dostať veľa za málo?

Konkurenčný boj na trhu s pneumatikami je k nám spotrebiteľom v tomto celkom priaznivý. Z množstva značiek a dezénov môžeme za svoje peniaze dostať naozaj kvalitné a zároveň aj lacné pneumatiky. Či už navštívime klasický pneuservis, alebo využijeme ponuku e-shopov s týmto tovarom, vždy by sme mali vyberať podľa obidvoch kritérií, teda kvality aj ceny. Učebnicovým príkladom spojenia týchto dvoch základných atribútov je aj internetový predajca www.PNEUESHOP.SK, ktorého cenovo atraktívny sortiment pneumatík nijako nezaostáva za ich kvalitou.

Investíciou do kvalitných pneumatík získavame aj niečo naviac

Nezáleží na tom, či sme sami, či máme rodinu a deti, alebo si len občas vyrazíme na cesty. V každom prípade by sme mali myslieť na kvalitu a bezpečnosť našej jazdy. Opotrebované či nekvalitné pneumatiky nie sú nebezpečné len pre nás a naše auto. Často môžu priamo alebo nepriamo ohroziť aj ostatných účastníkov cestnej premávky, a tu nehovoríme len o pokrčených plechoch či rozbitých sklách. Je teda namieste zamyslieť sa nad takouto investíciou aj z tohto pohľadu a nenechať sa zmanipulovať reklamnými ťahmi k neuváženej kúpe.

V každej takejto investícii do nášho auta treba vidieť aj tých ostatných, ktorí využívajú cesty a diaľnice spolu s nami. Aby každá naša jazda, každý náš výlet či pracovná cesta končila dobrým pocitom z jazdy, ale hlavne s čistým svedomím, že sme seba ani ostatných okolo nás neohrozili.

Text:PR