Nájdite si čas na svoje kamošky. Toto je 5 tipov, ako na to!

Poznáme to všetky. Práca, rodina, domácnosť, nejaké to cvičenie. V kolotoči každodenných povinností je niekedy ťažké nájsť si chvíľku sama pre seba, nieto ešte na vyrazenie si z kopýtka s kamarátkami. Ako ukázal prieskum spoločnosti Frisco, pre viac ako polovicu z nás je s pribúdajúcimi povinnosťami čoraz ťažšie vyčleniť si v kalendári čo i len jeden deň na babskú jazdu. My máme pre vás 5 rád, ako si toto voľno zariadiť.

Buďme k sebe úprimné. Často to nie sú len pracované stretnutia, plná práčka, domáce úlohy či rozhádzaný byt. Aj stres z toho, čo všetko nás doma čaká, nám bráni v tom, aby sme si vyrazili s priateľkami a troška sa odviazali. Práve zahodenie týchto starostí za hlavu v spoločnosti svojich najlepších priateliek je podľa prieskumu to, čo vás najlepšie odtrhne od napätia a odreaguje od každodenných povinností. Až tri štvrtiny z nás chcú vidieť svoj babinec častejšie, tak teda poďme do toho!

Nastavte si pravidlá
Zavedením istej pravidelnosti či jasných pravidiel nič nepokazíte. Čo takto stretávať sa každý prvý piatok v mesiaci alebo vždy spoločne osláviť príchod nového ročného obdobia? Stretajte sa vždy, keď má niektorá z kamarátok narodeniny alebo sviatok.

Plánujte a plaťte vopred
Dohodnite si v predstihu konkrétny termín a do diára si ho zapíšte hrubými písmenami. Čo tak zarezervovať si rovno celý víkend? Ak sa neobjaví naozaj niečo závažné, s termínom nehýbte. Keď všetko zaistíte a zaplatíte vopred, znižujete tým šancu, že niektorá z vás na poslednú chvíľu akciu odriekne.

Dnes to vediem ja
Po každom spoločnom stretnutí určite jednu z vás, ktorá naplánuje celé budúce stretnutie. Bude mať na starosti rezervovanie stola či inej aktivity a, samozrejme, termín treba pravidelne pripomínať. Ak niečo vedúca zájazdu pobabre, môžete sa dohodnúť na treste. Stráženie viacerých detí určite bude vhodnou „odmenou“.

Deľte sa o svoje zážitky v spoločnej skupine
Založte si s kamarátkami na messengeri alebo inej platforme spoločnú skupinu, kde sa vám bude vzájomne ľahšie komunikovať. Zdieľajte tu fotky a videá z vydarených akcií, ktoré vám vždy pripomenú, ako ste si spoločný čas parádne užili.

Šetrite čas, kde sa dá
Rozdelením domácich prác medzi seba a svoju polovičku dokážete ušetriť čas, ktorý môžete venovať priateľkám. Tiež si môžete skrátiť nákupy. Do obchodu choďte vždy s pripraveným zoznamom. Prať oblečenie nemusíte každý deň a dajte prednosť príprave jednoduchších, no stále zdravých jedál.

Tip na záver: Vždy pripravená!
Tie najlepšie akcie občas prídu úplne nečakane. Pre takéto prípady je vhodné mať doma pohodlný „ready to drink“ nápoj, akým je novinka Frisco Spritz. Nemusíte sa trápiť žiadnym miešaním či prípravami alebo rozmýšľať nad tým, aké ingrediencie doma máte. Frisco Spritz je už hotový nápoj a vhodný najmä pre ženy, ktoré dávajú prednosť sladším ovocným chutiam. Ide o ochutený cider vyrobený z prírodných ingrediencií s príchuťou pomaranča a bylín. Navyše neobsahuje lepok, takže si na ňom môžu pochutnať aj kamošky celiatičky.

Text: PR
Foto: tom_loft
Models: zrzkastyle, jankatopanka, cisarovenovesaty