Už je ten správny čas na výber cyklistického oblečenia

Niekto na jar relaxuje popíjaním kávičky na balkóne, iný prácou v záhradke, no ďalší si vítanie krajšieho počasia ani nevedia predstaviť inak ako na svojom bicykli. Máte doplnenú garderóbu svojho športového šatníka? Cyklistické oblečenie a to správne nasadenie vám pri vstupe do novej sezóny nesmú chýbať!

Už je ten správny čas na výber cyklistického oblečenia
Už je ten správny čas na výber cyklistického oblečenia (zdroj: komerčný článok)

Jazda v pohodlnom profi cyklistickom oblečení vás nabije energiou

Keď sa cítime fyzicky alebo psychicky vyčerpaní, mnohých to automaticky zvádza k relaxu poležiačky – pri spánku, televízii či čítaní dobrej knihy. Oveľa účinnejší druh odreagovania je však určite práve nejaká športová aktivita. Telo sa dobre natiahne, vyvetrá sa hlava, rozprúdi krv v žilách a nepochybne sa aj zlepší naša kondícia či nálada. Športovaním sa totiž do tela vyplavujú endorfíny, vďaka ktorým nebudeme skúpi na úsmev ani po tom najhoršom dni v práci. Preto len čo to počasie dovolí, najlepšie je natiahnuť sa do športového outfitu a vybehnúť do prírody.

Beh, cyklistika, korčule, toto všetko sú aktivity, ktoré je možné vykonávať od skorej jari do neskorej jesene, preto treba byť vhodne pripravený do každého počasia a teploty. Ani na bicykel sa neoplatí sadať v bežnom domácom oblečení. Vieme, že pri športe nás môže prefúknuť, že nám môže byť teplo a ľahšie sa spotíme, príp. nás zastihne nečakaný dážď a silný vietor… S profi cyklistickým oblečením nás to ale nikdy nezaskočí, aj keby traktory padali.

Do detailov premyslené cyklistické oblečenie

Vďaka širokej ponuke cyklistického oblečenia si na mieru môžu vybrať dámy, páni i deti. Svieže športové farby, reflexné prvky zvyšujúce bezpečnosť v šere či v tme, bezšvové prevedenie odevov, elasticita materiálov a predovšetkým ich funkčnosť zabezpečujúca ideálne tepelné podmienky a odvádzanie potu, patria k základným znakom profi cyklistického oblečenia.

Doplňte si šatník už na začiatku sezóny. Dlhé nohavice už nemusia byť zateplené, časom budete potrebovať šortky a cyklistické tričká s dlhým rukávom nahradíte krátkym. Nezabudnite ani na cyklo bundu a bezpečnostné prvky ako chrániče či prilby. Na bicykel je tiež dobré sadať so športovou ľadvinkou a fľaškou vody. Vyzbrojte sa tak, aby vám váš koníček prinášal skutočnú radosť.

Komerčný článok