Potrebujete poradiť ako sa na motorku správne vymódiť?

Nosenie správneho oblečenia na motorku je dôležité nielen pre vaše pohodlie, ale aj pre ochranu pred zranením. Množstvo dostupného výstroja je však ohromujúce a ako začínajúci jazdec nemusíte mať s jeho výberom a kvalitou vždy najlepšie skúsenosti.

Potrebujete poradiť ako sa na motorku správne vymódiť?
Potrebujete poradiť ako sa na motorku správne vymódiť? (Foto: unsplash.com)

Preto sme sa rozhodli s vami podeliť o dôležité informácie, ktoré budú obsahovať rady o tom, čo hľadať v bezpečnostnom vybavení takýchto doplnkov.

Dôležité je, aby ste si vždy kupovali kvalitné vybavenie, ktoré si môžete dovoliť, pretože to vám poskytne najvyššiu úroveň ochrany. A pevne veríme, že značkové prilby HJC medzi takýto sortiment určite patria.

Myslite na rukavice

Ku kvalitnému oblečeniu na motorku nepochybne patria aj rukavice. Udržiavajú ruky pohodlné, funkčné a chránené. Prichádzajú v nekonečnej rozmanitosti pre všetky ročné obdobia a počasie.

Kožené rukavice chránia ruky pred pľuzgiermi, vetrom, slnkom a chladom. Ak by ste mali spadnúť z vášho motocykla, rukavice s plnými prstami pomôžu predchádzať porezaniu a modrinám.

Rukavice by mali tiež dobre priliehať, aby sa zlepšila priľnavosť na riadidlách. Ak máte naopak príliš objemné rukavice, môžu sa vyskytnúť problémy s ovládaním ovládacích prvkov vašej motorky. Ak sú príliš tesné, krvný obeh bude obmedzený a vaše ruky budú chladné.

Tkaniny a materiály

Jazdci často používajú kožené odevy, pretože sú odolné proti oderu, čo poskytuje dobrú ochranu pred zranením.

Vyvinulo sa tiež mnoho ďalších syntetických textílií, ktoré sú odolné proti oderu alebo vetru, vodotesné alebo majú veľmi dobrú viditeľnosť.

Ponuka je široká. Váš výber však ovplyvnia osobné jazdné návyky, rozpočet a miestne poveternostné podmienky. Vyberajte preto múdro a uistite sa, že je váš nákup adekvátny vášmu štýlu a pohodliu.

Prilba je základ

Nezabudnite ani na veľmi dôležité prilby, pretože práve od nich závisí bezpečnosť na ceste. Je to najdôležitejší ochranný výstroj, ktorý môže jazdec nosiť. Chráni pred poranením hlavy, vetrom, chladom a lietajúcimi predmetmi. Odporúča sa celotvárová prilba, ktorú si, ako aj všetky ostatné doplnky môžete vybrať v tej najlepšej kvalite na moteam.sk

Text:PR