Vybrali sme pre vás luxusné hodinky pre mužov aj ženy

Zamysleli ste sa už niekedy, podľa čoho sa dajú spoľahlivo rozlíšiť kvalitné a luxusné hodinky od tých menej exkluzívnych? Okrem dizajnu je to aj kvalita spracovania, krajina, v ktorej sa vyrábajú hodinkové komponenty a v neposlednom rade aj invencia pri navrhovaní nových luxusných kúskov. Pozrite si, ktoré hodinky z kategórie luxusných sme pre vás vybrali.

Hodinky, ktoré naozaj stoja za to

Ak máte radi produkty, ktoré vyrábajú zlaté české ručičky, páčiť sa vám budú modely excelentnej českej značky Prim. Najmä rad hodiniek Prim Tourbillon patrí k tomu najlepšiemu, čo sa na domácom trhu dá kúpiť. Tieto Prim-y vynikajú obrovským dôrazom na kvalitu spracovania puzdra, pričom v hojnej miere využívajú ručnú prácu.

Vybrali sme pre vás luxusné hodinky pre mužov aj ženy
Vybrali sme pre vás luxusné hodinky pre mužov aj ženy (Foto: PR)

Táto česká značka má v ponuke relatívne veľké množstvo modelov, ktoré sú určené ako na pánsku, tak aj dámsku ruku. Široká ponuka spolu s vyhlásenou kvalitou dokopy tvoria hodinky, ktoré je radosť vyberať. Špecialitkou je pritom práve rad Tourbillon, ktorý využíva unikátny a mimoriadne zložitý systém pohonu s rovnomenným názvom.

Ten pôvodne vznikol na elimináciu vplyvov gravitácie a zotrvačných síl na presnosť času. Hoci sa napokon potvrdilo, že tieto vplyvy neohrozujú presnosť hodiniek, unikátnym spôsobom vyrobený tourbillon zostal. A vo svojich hodinkách ho môžete mať aj vy.

Americko-švajčiarska presnosť

Ďalšou značkou, ktorá stojí za zmienku na poli luxusných hodiniek, je Hamilton. Pôvodom pensylvánsky výrobca sa preslávil hodinkami, ktoré kládli dôraz na detaily na ten najvyšší piedestál. Vďaka tomu dokázali ponúknuť náramkové hodinky aj tým najnáročnejším klientom. Dodnes sa im darí svoju latku kvality nielenže udržiavať, ale aj neustále zvyšovať.

Vybrali sme pre vás luxusné hodinky pre mužov aj ženy
Vybrali sme pre vás luxusné hodinky pre mužov aj ženy (Foto: PR)

Luxusné hodinky Hamilton dnes patria do konglomerátu Swatch Group, ktorý sídli vo Švajčiarsku. A viete si predstaviť, čo vznikne, keď sa spojí švajčiarska kvalita s americkým dizajnom? Predsa hodinky, ktoré si môžete na ruku pokojne dať, aj keď pôjdete hrať golf s najlepším obchodným partnerom. Jednoducho luxus nadovšetko. Výrazné pánske hodinky alebo jemné dámske – to všetko nájdete v ponuke značky Hamilton.

Luxus nemusí stáť milióny

Ak túžite po naozajstných luxusných hodinkách, ale nechcete za ne dať vysoké desiatky alebo dokonca stovky tisíc korún, vyskúšajte zaloviť vo vodách výrobcu Tissot. Hoci ten má v ponuke aj lacnejšie modely, jej významnú časť tvoria aj drahšie luxusné modely. Exkluzívne hodinky Tissot Vintage zostávajú verné svojmu názvu – naozaj pôsobia príjemným retro štýlom, ktorý však nezasahuje do ich moderných technológií.

Vybrali sme pre vás luxusné hodinky pre mužov aj ženy
Vybrali sme pre vás luxusné hodinky pre mužov aj ženy (Foto: PR)

Švajčiarska elegancia sa ani v tomto prípade neschová, ba priam ukazuje sa v najlepšej forme. Menšie dámske modely sa krásne vynímajú na malej dámskej ruke, pričom pri nich vždy vyniknú aj ďalšie dizajnérske kúsky z prostredia šperkov.

Švajčiarsku presilu ukončia Američania

Uvedomujeme si, že tu máme „menšiu“ presilu švajčiarskych výrobcov, čo ale robiť, keď patria k najlepším na svete? Aby sa to trošku vyrovnalo, prihráme niečo opäť aj Američanom. Značka Luminox má svoje korene v roku 1989 a preslávila sa najmä výrobou odolných, ale luxusných hodiniek pre rôzne ozbrojené sily, ako napr. US Navy Seals a pod.

Vybrali sme pre vás luxusné hodinky pre mužov aj ženy
Vybrali sme pre vás luxusné hodinky pre mužov aj ženy (Foto: PR)

Ak od vašich hodiniek vyžadujete nielen luxusný výzor, ale aj istú odolnosť, v tom prípade sú Luminoxy pre vás ideálnou voľbou. Obsahujú totiž trícium, ktoré má schopnosť rozžiariť ciferník aj bez potreby dobíjania pomocou svetla. Vďaka tomu sa s týmito hodinkami môžete vybrať aj na miesta, ktoré nie sú vždy osvetlené a aj tak vždy budete vedieť aktuálny čas.

Už viete, hodinky ktorého luxusného výrobcu by ste si vybrali?

TimeStore.SK:
https://www.timestore.sk/Znacka/Prim/Tourbillon/
https://www.timestore.sk/Znacka/Tissot-303/Vintage-10663/

Text:PR