Vyberte si poistenie auta rýchlo a online

Pamätáte si doby, kedy ste kvôli poisteniu auta obchádzali pobočky jednotlivých poisťovní a hľadali tú najvýhodnejšiu ponuku? Boleli vás potom nohy, domov ste si doniesli stohy papierov a potom ste celý večer strávili výberom tej najlepšej. To už je našťastie minulosť, dnes to ide rýchlo, ľahko a z pohodlia domova.

Vyberte si poistenie auta rýchlo a online
Vyberte si poistenie auta rýchlo a online (zdroj: komerčný článok)

Ako vybrať poistenie auta online?

Či už si chcete dohodnúť povinné zmluvné poistenie, havarijné poistenie, alebo oboje, nikam nemusíte chodiť. Stačí si k ruke vziať počítač alebo inteligentný telefón, technický preukaz vozidla a vyhradiť si pár minút času.

Otvorte si webový porovnávač poistenia.

Vyplňte pár základných informácií o svojej osobe (majiteľovi vozidla) a vašom vozidle do jednoduchého formulára.

Je dobré poznať tiež svoje bonusy z predchádzajúceho poistenia, ktoré vám môžu nejaké euro ušetriť.

Odošlite formulár, obratom dostanete prehľad ponúk povinného zmluvného poistenia.

Pokiaľ si chcete dohodnúť aj havarijné poistenie, vyberte si ponuku tej poisťovne, ktorá vás najviac oslovila a doplňte pár ďalších údajov.

K danej ponuke povinného zmluvného poistenia hneď dostanete aj ponuku havarijného poistenia.

Nemusíte nikam chodiť ani vo chvíli, keď sa rozhodnete poistenie uzatvoriť. Všetky potrebné dokumenty dostanete okamžite e-mailom, zmluvu podpíšete úhradou poistného.

Viete, že ak chcete poistiť ojazdený automobil, poisťovňa od vás bude požadovať doložiť stav vozidla v okamihu dohodnutia? Niektorej poisťovni postačí fotografie, iná si vás pozve na bezplatnú prehliadku vozidla.

Aký je rozdiel medzi povinným zmluvným poistením a havarijným poistením?

Ak nemáte nové auto, možno premýšľate, aké poistenie si vlastne dojednať. Povinné zmluvné poistenie je, ako už názov napovedá, povinné, havarijné poistenie už záleží na vás.

Aký je medzi nimi rozdiel?

Povinné zmluvné poistenie

Povinné zmluvné poistenie vás chráni pred škodami, ktoré spôsobíte ďalším stranám prevádzkou svojho vozidla. Na škody vzniknuté na vašom vozidle sa ale nevzťahuje. Jeho cena závisí od:

  • Objemu motora vášho vozidla
  • Adresy vášho trvalého bydliska
  • Vášho veku
  • Počtu bonusových mesiacov

Pri jeho zjednaní je dôležité nastaviť si dobre limity poistného plnenia. Dokladom o existencii povinného zmluvného poistenia je zelená karta.

Viete, že pri povinnom zmluvnom poistení nie je nastavená spoluúčasť? U havarijného poistenia áno.

Havarijné poistenie

Kryje škody na vašom vozidle, ktoré ste si spôsobili sami, alebo nepoznáte vinníka. Patria sem škody spôsobené nehodou, odcudzením, vandalizmom, živelnými katastrofami, stretom sa zverou alebo pádom predmetu.

Môžete si ho dohodnúť v rôznych variantoch, ktoré závisia od toho, aké riziká si chcete poistiť. Najlepší je variant all-risk, ktorý kryje všetky poistiteľné riziká.

Komerčný článok