Ohrievanie terasy v zime 

Terasa je obľúbená najmä počas leta a teplejších dní. Aby ste ju mohli intenzívne využívať aj keď sa ochladí, je nutné ju vykurovať. Použiť môžete plynové ohrievače alebo ohrievače na elektrinu (odkaz)

Ohrievanie terasy v zime 
Ohrievanie terasy v zime  (Foto: unsplash.com)

Aké sú možnosti?

Na vyhriate terasy sa dajú využiť elektrické alebo plynové ohrievače. Každý typ má samozrejme svoje výhody aj nevýhody. Keďže plynové ohrievače majú propán-butánovú fľašu sú mobilné. Elektrické ohrievače sú závislé na prívode elektriny, čo môže byť v niektorých prípadoch obmedzujúce. Ohrievače využijete nielen pri posedení na terase či v zimnej záhrade, ale pokojne aj na záhradnej párty počas chladnejších večerov.

Plynové ohrievače

Plynové ohrievače sú vhodné pre väčšie priestory a použiť ich môžete v exteriéri aj v zimných záhradách, balkónoch, terasách a pod. Keďže fungujú vďaka propán-butánovej bombe je potrebné, aby bol priestor dostatočne vetraný. Počítať treba s vyššími vstupnými nákladmi, ale odmenou bude vysoká efektivita a nízka spotreba.

Pokiaľ chcete terasu vykurovať pravidelne investícia sa určite oplatí. K ohrievaču samozrejme patrí propán-butánová fľaša a tiež príslušenstvo (prívod plynu, regulátor tlaku). Výhodou je aj to, že poskytuje možnosť regulovať výkon ohrevu. Dnes existuje veľký výber ohrievačov s rôznym dizajnom, takže sa nemusíte obávať, že by pokazil dojem z vašej útulnej terasy alebo upravenej záhrady. Stačí si iba vybrať taký, ktorý bude podľa vášho vkusu.

Elektrické ohrievače

Elektrické ohrievače sú vhodné na terasu aj do interiéru, keďže sa netreba obávať oxidu uhličitého. Aj v tomto prípade je možná regulácia výkonu a výhodou je nižšia cena ohrievača. Na druhej strane má ale vysokú spotrebu elektrickej energie a pri jeho umiestení je potrebné myslieť aj na pripojenie do elektriny. Nie je ale potrebné meniť propán-butánové fľaše ako pri plynových ohrievačoch. Vhodné sú najmä v priestoroch, ktoré sa vykurujú sporadicky.

Text:PR