Najkrajšie pláže v Európe, ktoré by ste určite mali navštíviť

Kvôli krásnym plážam sa nemusíte hnať do Ázie alebo Afriky. Nádherné pláže a pobrežia nájdete aj v Európe. A nemusíte za nimi cestovať ďaleko. Pozrite si teda päť najkrajších pláží, ktoré nájdete v rôznych krajinách Európy.

Najkrajšie pláže v Európe, ktoré by ste určite mali navštíviť
Najkrajšie pláže v Európe, ktoré by ste určite mali navštíviť (Foto: unsplash.com)

Zakyntos, Grécko

Útesy, pláže s bielym pieskom a mierna klíma. Presne takýto je spomínaný ostrov Zakyntos. A práve tam sa nachádzajú tie najkrajšie pláže sveta. Čo sa týka turistov, táto lokalita je medzi nimi veľmi obľúbená, no v odľahlých zátokách veľa ľudí nenájdete a aj preto sú tieto pláže také obľúbené.

Ksamil Islands, Albánsko

Možno je to pre vás veľmi nezvyčajné, uvažovať o dovolenke v Albánsku, no táto destinácia sa stáva čoraz populárnejšou. Nemusíte ďaleko cestovať, stačí vám zbaliť pár vecí do auta a môžete ísť na dovolenku. No a práve na týchto ostrovoch nájdete tie najkrajšie pláže.

Korzika, Francúzsko

Aj pláže na tomto ostrove patria medzi tie najkrajšie. Najčastejšie si turisti spájajú dovolenku aj so zastávkou v meste lásky – Paríži – no a potom pokračujú loďou práve na tento ostrov. Okrem pieskových pláži tvoria nádherný výhľad aj žulové kvádry vystupujúce z mora.

Zlatni Rat, Chorvátsko

Práve táto pláž patrí medzi tie najvyhľadávanejšie a najkrajšie v Chorvátsku. Jej chorvátske pomenovanie „zlatý roh“ presne špecifikuje vzhľad a výnimočnosť tejto pláže. Svoj vzhľad a tvar mení podľa veľkosti vĺn, prílivu a vetra. Aj to ju robí takou výnimočnou.

Armação de Pêra, Portugalsko

Práve z tejto pláže sa vybrali Portugalci objavovať svet. A nie len v tom tkvie jej výnimočnosť. Po krajoch pláže sú útesy, žltý piesok lemuje priezračne čisté more a prekrásna je aj okolitá príroda. Pláž má 6 kilometrov a je to jedna z najobľúbenejších v Portugalsku.