Lyžovačka na Stuhlecku: Krásne svahy a zábava zaručená!

Láka vás lyžovačka v zahraničí, no nechcete to s diaľkou príliš preháňať? Lyžovačka na Stuhlecku je v tom prípade pre vás tým pravým. Čakajú vás skvelé zjazdovky a obrovská kopa snehu. Navyše je od nás skutočne len na skok.

Lyžovačka na Stuhlecku: Krásne svahy a zábava zaručená!
Lyžovačka na Stuhlecku: Krásne svahy a zábava zaručená! (Foto: Pixabay)

Oblasť Semmeringu plná snehu

Len 150 kilometrov od nášho hlavného mesta sa nachádzajú až dve obľúbené a kvalitné rakúske lyžiarske strediská. Tie sú vhodné nielen na jednodenné lyžovanie, ale aj rodinnú dovolenku. Na týchto horách sa totiž oplatí stráviť aj niekoľko dní.

V oblasti Semmeringu sa skrýva lyžiarske stredisko Hirschenkogel a Stuhleck, ktorý sa nachádza o niekoľko kilometrov ďalej od Slovenska. Tu sa však oplatí zvládnuť o málinko dlhšiu trasu a vybrať si väčší Stuhleck, ktorý má v zásobe viac zjazdoviek. Výhodou je, že hoci oblasť Semmeringu síce nie je ľadovec, no i tak je tam vždy dostatočné množstvo snehu.

Zoznámte sa so Stuhleckom

Stredisko Stuhleck sa rozkladá pri dedinke Spital am Semmering. Je nielenže najväčším lyžiarskym strediskom na východe Rakúska, ale zároveň je vďaka svojim 1783 metrom aj najvyšším vrchom na východnom okraji Álp. Stuhleck patrí k úplne prvým strediskám zimných športov v krajine. Lyžovačka na Stuhlecku je jednoducho klasika.

Čo vás čaká v Stuhlecku?

Už cestou si môžete užiť krásnu prírodnú scenériu. Tam vás potom čaká ochotný personál a 24 kilometrov zjazdoviek. Na každú jazdu si môžete vybrať inú trasu. Nie nadarmo sa Stuhleck považuje za ozajstný raj pre lyžiarov. Všetky svahy sa zasnežujú modernou technikou a podmienky zlepšuje aj dostatok prírodného snehu. Navyše, ak sa vám bude denné lyžovanie máliť, môžete si užiť aj čarokrásne večerné lyžovanie pri romantickom osvetlení.

Text: PR