Chcete si založiť spoločnosť? Všetko je už hotové

Ak sa snažíte vo svojom živote uspieť v rámci samostatnej zárobkovej činnosti, musíte to robiť na základe konkrétnej právnej formy, ktorá by vám mala v tom všetkom jednotlivé kroky trochu aj uľahčiť. Od jej charakteru sa ale bude odvíjať aj niekoľko iných a dôležitejších vecí.

Chcete si založiť spoločnosť? Všetko je už hotové
Chcete si založiť spoločnosť? Všetko je už hotové (Zdroj: m2b.sk)

Potrebujete základné imanie
Najviac obľúbenou formou podnikania je u nás spoločnosť s ručením obmedzeným. Tu je základné imanie 5000 € a ručenie spoločníkov, ako vyplýva z názvu, obmedzené. Výška základného imania je ale oproti ostatným právnym formám nízka. Závisí to aj od počtu spoločníkov, ktorých v tomto prípade môže byť až 50. V prípade, ak sa rozhodnete pre „akciovku“, základné imanie je vo výške 25 000 €, čo už je trochu vyššia suma. Ak je ale toto pre vás tá jediná možnosť a nemáte dostatok kapitálu, kúpte si ready made a.s., ktorá má niektoré veci v oblasti zakladania už vyriešené.

Spoločnosť na kľúč
Aj toto je jedna z možností, ktoré môžete v biznise využiť. Vybrať si už hotovú a založenú ready made SE. Je to v našich podmienkach jediná možnosť na založenie tejto špeciálnej Európskej spoločnosti, a to bez nutnosti vkladu 120 000 € na účet v banke. Zakladanie Európskej akciovej spoločnosti je mimoriadne komplikované, preto by sme vám odporučili už spomínanú a založenú firmu tohto typu, ktorá si základnými krokmi už prešla.

Proces získania už založenej spoločnosti je neporovnateľne rýchlejší, než jej zakladanie. Vybrať si môžete takú, ktorá je bez obchodnej histórie. Vďaka tomu vám nebude na ceste k úspechu stáť ani tá najmenšia prekážka. Pri kúpe už založenej spoločnosti dôjde len k zmene jej vlastníka, takže všetky obavy sú neopodstatnené.

Text: PR